KRYEFAQJA » 2016 » Janar (Faqe 11)

Arkiva Mujore: Janar 2016

Profesor Kristo Frashëri, “Qytetar Nderi” i Tiranës

Shuhet pinjolli i Frashërllinjve

Bashkia e Tiranës i ka dorëzuar titullin “Qytetar Nderi”, prof. Kristo Frashërit, një prej figurave më të shquar të historiografisë shqiptare. “Në emër të qytetarëve të Tiranës, nderojmë Prof. Dr. Kristo Frashëri me titullin “Qytetar Nderi” për kontributin e çmuar në evidentimin e vlerave historike të qytetit të Tiranës. Kam …

Më shumë

Kuvendi i Kosovës ka nisur këtë javë sesionin e ri parlamentar

Kuvendi i Kosovës nis këtë javë sesionin e ri parlamentar, ndërsa deputetët do t’u kthehen seancave plenare menjëherë pasi kryesia të thërrasë mbajtjen e seances së parë, datë e së cilës ende nuk është percaktuar. Pavarësisht pushimit prej disa javësh, grupet parlamentare nuk kanë ndryshuar qëndrimet politike dhe, ndërkohë që …

Më shumë

Hann: Maqedonia duhet të bëje zgjedhje me standarte që të mund të hapen negociatat

Hahn: Dialog për Reformën në Drejtësi

Pavarësisht deklaratave të opozitës se Maqedonia nuk është akoma gati për zgjedhje demokratike, partitë qeverisëse njëzëri filluan t’i hapin rrugë zgjedhjeve të parakohshme. Mazhoranca qeverisëse në Parlamentin maqedonas, në një seance të jashtëzakonshme, miratoi dorëheqjen e kryeministrit Nikola Gruevski. Deputetet maqedonas gjithashtu votuan shpërbërjen e parlamentit në muajin shkurt dhe …

Më shumë