KRYEFAQJA » 2015 (Faqe 95)

Arkiva Vjetore: 2015

Opozita kosovare kundërshton ligjërisht themelimin e Gjykatës Speciale

Kosovë, opinione kontradiktore mbi "Ligji për dialogun"

Opozita në Kosovë dorëzoi të martën në Gjykatën Kushtetuese lëndën për kontestimin e amendamentit kushtetues, të miratuar javën e kaluar në Kuvend, me të cilin krijohet baza ligjore për themelimin e Gjykatës Speciale për Krime Lufte në Kosovë. Partitë opozitare pretendojnë se kryetari i Kuvendit dhe vetë Kuvendi i Kosovës …

Më shumë

Fluks i madh emigrantësh në Greqi

Fluks i madh emigrantësh në Greqi

Fluksi i emigrantëve nga zonat e luftës në Afrikën veriore ka përfshirë edhe Greqine. Mbi 150 emigrantë, më se shumti siriane, zbarkuan në  brigjet e ishullit grek Kos të hënën ne mëngjes. Udhëtaret e paligjshëm të detit zbritën nga gomonet me thirrje gëzimi që prekën më në fund toke. Mes …

Më shumë