KRYEFAQJA » 2015 (Faqe 93)

Arkiva Vjetore: 2015

Tramp kundër emigrantëve

Tramp kundër emigrantëve

Miliarderi amerikan Donald Tramp, i cili kryeson garën republikane në SHBA për të marrë emërimin për garën presidenciale 2016, ka thënë se emigrantët e paligjshëm do të duhet të largohen nga Amerika, nëse ai zgjidhet president. Në një interviste për kanalin NBC, Tramp tha se “nuk do të ndajmë familjet, …

Më shumë

Tiranë, ndahen banesat sociale

Bashkia e Tiranës, programe të reja për banesat sociale të Shkozës

Këshilli Bashkiak i Tiranës i dalë nga zgjedhjet e 21 qershorit, ka lënë mënjanë ndasitë politike dhe ka miratuar të enjten shpërndarjen e 242 banesave sociale për qytetarët e Tiranës. Këshilltarët e majtë në shumicë dhe të djathtët në pakicë, kanë bashkuar votat për të miratuar vendimin që kishte me …

Më shumë