KRYEFAQJA » 2015 (Faqe 80)

Arkiva Vjetore: 2015

SYRIZA drejt fitores

SYRIZA drejt fitores

SYRIZA duket se është fitues i zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Greqi. Kur janë numëruar 58 për qind e votave, partia e ish kryeministrit Tsipras kryeson me 35.5 për qind. Pas saj vjen Demokracia e Re me 28 për qind, Agimi i Artë me 7 për qind dhe PASOK me …

Më shumë

Kerri dhe Lavrov flasin për Sirinë

Kerri dhe Lavrov flasin për Sirinë

Uashingtoni ka paralajmëruar Rusinë se udhëheqësi sirian, Bashar al-Asad, nuk ka rol në luftën kundër militantëve të Shtetit Islamik. Sekretari amerikan i Shtetit, Xhon Kerri, i tha homologut rus, Sergei Lavrov gjatë një bisede telefonike, se Shtetet e Bashkuara nuk e kanë ndryshuar qëndrimin se presidenti sirian duhet të japë …

Më shumë

Egjipt, ushtria ka vrarë gabimisht 12 turistë

Egjipt, ushtria ka vrarë gabimisht 12 turistë

Autoritetet në Egjipt konfirmuan se ushtria ka vrarë gabimisht 12 turistë gjatë një operacioni kundër terrorizmit. Ministria e Brendshme tha se trupat qeveritare po kryenin operacione në kërkim të “elementeve terroriste” në pjesën perëndimore të shkretëtirës, kur kanë shtënë me arme ndaj automjetit të turistëve. Ministria e Jashtme e Meksikës pohon …

Më shumë

Guardia di Finanzia: U mboll 8 herë më pak kanabis se në 2013

Guardia di Finanzia: U mboll 8 herë më pak kanabis se në 2013

Një raport i Guradia di Finanzia lidhur me kultivimin e drogës në Shqipëri vlerëson se rritja e bimëve narkotike në territorin shqiptar është ulur me 8 herë e krahasuar me vitin 2013. Raporti i specialistëve italianë të antidrogës mbështetet në fotografime ajrore të territorit të Shqipërise gjatë kësaj periudhe. Sipas …

Më shumë