KRYEFAQJA » 2015 (Faqe 70)

Arkiva Vjetore: 2015

Krijuesi i “Autochthonous” nuk lejohet në “Elbasan Arena”

Pak orë më parë është liruar nga paraburgimi tifozi shqiptar, Ismail Morina i njohur si “Ballisti”. Me një foto me konsullin shqiptar në Bari, ai ka reaguar në profilin e tij në rrjetet sociale, duke lajmëruar lirinë. “Me Konsullin e Përgjithshen të Republikës së Shqipërisë, të akredituar në Bari të Italisë, dashamirësin Adrian Haskaj. Pergzime te veçanta strukturave te shtetit shqiptare qe jane pefshire ne perpjekjet per lirimin tim, respekt per Kroacine dhe Italine ne paanshmerine e treguar prej tyre dhe mirenjohje gjith atyreve qe zbriten rrugeve te kryeqytetit shqiptar ne mbrojtjen time. I Lirë!! Rrofte shpirti i shqiptarit” - përfundon Ballisti në postimin e saj në “Facebook”. Tifozi i njohur shqiptar rrezikonte ekstadimin në Serbi, ku kërkohej për ngjarjet e ndeshjes së futbollit të 14 tetorit 2014, midis Serbisë dhe Shqipërisë.

Ismail Morina, njeriu që ngriti dronin me flamurin me mbishkrimin “Autochthonous” tetorin e kaluar në Beograd, dhe që provokoi një stuhi në marrëdhëniet shqiptaro-serbe, nuk do të lejohet më 8 tetor në “Elbasan Arena”.  Sipas autoriteteve të futbollit shqiptar nëse ai do të tentojë të shkojë në stadium për derbin …

Më shumë