KRYEFAQJA » 2015 (Faqe 4)

Arkiva Vjetore: 2015

Pezullohen fluturimet nga aeroporti i Prishtinës

Shumica e fluturimeve nga aeroporti Adem Jashari në Prishtinë janë pezulluar, dy prej tyre janë shtyrë, dhe vetëm dy jane realizuar  këtë të dielë. Shkak është bërë mjegulla e dendur. Mediat kosovare kanë raportuar se ndër fluturimet e anulluara  janë ato të destinacionit Prishtinë- Stamboll, Prishtinë-Cyrih si dhe Prishtinë-Basel, Prishtinë-Milano etj.

Më shumë

Finalja e Festivalit të 54-ët të Këngës në RTSH, do të transmetohet dhe në faqen e Eurovisionit

festivali i kenges nata finale eurovision livestream

Në Tiranë nis të premten Festivali i 54-ët i Këngës në RTSH, aktiviteti më i vjetër i muzikës së lehtë shqiptare. Të gjitha netët e festivalit mund t’i ndiqni drejtëpërdrejtë në valët e RTSH si dhe në livestream në adresën www.rtsh.al. Fituesi i këtij festivali, sikurse është bërë traditë, do të përfaqësojë …

Më shumë