KRYEFAQJA » 2015 (Faqe 22)

Arkiva Vjetore: 2015

Rama takohet me Metën

Rama takohet me Metën

Dy krerët kryesorë të koalicionit qeverisëse, kryeministri Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta, zhvilluan të mërkurën një takim kokë-kokë në zyrat e Kryesisë së Kuvendit. Takimi zgjati për gati një orë, por në përfundim të tij asnjë nga zyrtarët e lartë  nuk përcollën  deklarata për gazetarët. Mendohet se në fokus …

Më shumë

Bashkia e Tiranës nis prishjen e ndërtimeve pa leje në brendësi të blloqeve të banimit

Ndërtimet pa leje, ndalohen policë dhe inspektorë

Bashkia e Tiranës ka nisur operacionin për prishjen e ndërtimeve pa leje përpara pallateve dhe atyre që kanë bllokuar kanalizimet. ”Po prishim ndërtimet që zaptojnë sheshet përpara pallateve dhe kanalizimet! Mos ndërtoni pa kriter, dëmton Tiranën. ‪#‎TiranaNePune” shkruan zoti Veliaj në rrjetin social Fejsbuk. Në fakt lajmërimet për një operacion …

Më shumë

Kerri në Prishtinë

john kerry, vizite zyrtare ne kosove te merkuren

Sekretari amerikan i shtetit, Xhon Kerri do të qëndrojë të mërkurën në Kosovë. Mësohet se vendi i takimeve të tij me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa dhe zëvendëskryeministrat, Hashim Thaçin e Branimir Stojanoviç, do të jetë Aeroporti Ndërkombëtar “Adem Jashari”. Pas takimit të sekretarit Kerri dhe kryeministrit Mustafa, është parashikuar …

Më shumë