KRYEFAQJA » 2015 » Dhjetor (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2015

Rama: Luftë ndaj diskriminimit të personave me aftësi të kufizuar!

Personat me aftësi të kufizuara përballë vështirësive

Anëtarë kabinetit shqiptar janë shpërndarë në 28 qendrat e përkujdesit shoqëror në të gjithë vendin për t’u ndodhur pranë njerëzve në nevojë në amosferën e gëzuar të festave të fundviti. Vetë kryeministri Rama ishte në Qendrën Multifunksionale Komunitare në Durrës. “Ndjehem i emocionuar dhe i privilegjuar që nga ky kontakt …

Më shumë

Çështja ÇEZ, qeveria akuzon Boden, Rulin dhe Mimën për 414 milionë euro

"Çështja ÇEZ", Balla sulmon prokurorinë

Tre ish ministrat më të rëndësishëm të kabinetit Berisha, Ridvan Bode i financave, Genc Ruli i ekonomisë dhe Florion Mima ministër i ekonomisë, janë kallxuar në prokurori nga Ministria e Energjisë dhe Industrisë për një dëm me vlerë 414 milionë euro. Ai përfshin shkelje në privatizimin e OSHEE, favorizimin e …

Më shumë

KOKSH shpall 10 sportistët më të mirë të vitit 2015

komiteti olimpik shqiptar shpall 10 futbollistet me te mire te vitit 2015

Komiteti Olimpik Shqiptar shpalli 10 sportistët më të mirë të vitit 2015. Në përzgjedhjen e tyre KOKSH kishte parasysh pjesmarrjen në aktivitetet kombëtare e ndërkombëtare, si dhe rezultatet e arritura në disiplina të ndryshme. Sipas rradhitjes në vend të parë është Luiza Gega, kampionia dhe rekordmenia e atletikës shqiptare. Më …

Më shumë

Nga janari policia rrugore do të aplikojë gjoba progresive për drejtuesit e mjeteve

Policia rrugore rrit kontrollet

 Sipas draftit, i cili po përgatitet nga Ministria e Brendshme, i konfirmuar edhe nga ministri Saimir Tahiri, çdo drejtues i cili shkel për herë të parë një kategori të caktuar të rregullave të qarkullimit, duke përjashtuar tejkalimin e shpejtësisë dhe shkeljen e semaforit, do të këshillohet. Kjo masë do të …

Më shumë