KRYEFAQJA » 2015 » Dhjetor (Faqe 21)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2015

Franca mbështet procesin e integrimit të Shqipërisë në BE

Franca mbështet procesin e integrimit të Shqipërisë në BE

Kryeministri Edi Rama me ftesë të Kryeministrit francez Manuel Valls, zhvilloi të enjten njv vizitë zyrtare në Paris, njofton zyra e shtypit e kryeministrit shqiptar. Të dy kryeministrat në takimin dypalësh që zgjati mbi një orë, vlerësuan marrëdhëniet shumë të mira që ekzistojnë mes vendeve dhe shprehën vullnetin dhe angazhimin …

Më shumë

Shqipëria, pjesë e koalicionit ndërkombëtar në luftën kundër terrorizmit

Dimitri Bushati ministreali NATOs lufta kunder terrorizmit ne shqiperi

Shqipëria do të vijojë të jetë pjesë e koalicionit ndërkombëtar në luftën kundër terrorizmit dhe për këtë bashkëpunimi me vendet anëtare të aleancës mbetet i pandryshueshëm. Kreu i diplimacisë shqiptare, Ditmir Bushati, në një pronocim gjatë pjesëmarjes së tij në Ministerialin e vendeve anëtare të NATO-s në Bruksel deklaroi se …

Më shumë

Rama në Paris

Maxhoranca e majtë i thotë "PO" propozimit të SHBA dhe BE

Kryeministri Edi Rama gjendet në Paris, i ftuar nga kryeministri francez Manuel Valls. Takimi midis tyre ka në qendër luftën kundër ekstremizmit të dhunshëm dhe reformat e ndërmarra nga qeveria shqiptare për të nxitur integrimin europian të Shqipërisë.

Më shumë

Qeveria fal kamatvonesat e pagesës së energjisë për familjet në nevojë

Qeveria fal kamatvonesat e pagesës së energjisë për familjet në nevojë

Qeveria ka falur kamatvonesat për 22.253 abonentë të kategorisë në nevojë, të cilët kanë respektuar marrëveshjen me OSHE-në, ndërsa paguanin një mijë lekë tarifë mujorë për këtë detyrim. Lajmin e bëri të ditur Kreyministri Edi Rama. Kushti për të përfituar këtë ulje drastike, tha shefi i qeverisë është pagesa simbolike …

Më shumë