KRYEFAQJA » 2015 » Dhjetor (Faqe 20)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2015

Kosovë, opozita i thotë jo ftesës së kryeministrit për takim

Ftesës së kryeministrit Isa Mustafa për dialog, opozita kosovare i është përgjigjur negativisht. Gjatë takimit që patën tre liderët opozitarë kanë marrë vendim që mos t’i shkojnë në takim kryeministrit me 7 dhjetor. Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj e konsideron ftesën joserioze dhe tha se, pa u tërhequr nënshkrimi nga marrëveshjet …

Më shumë

Cani e Bode debatojnë për buxhetin

Parlamenti miraton buxhetin faktik 2014

Ministri socialist i financave Shkëlqim Cani, dhe paraardhësi i tij demokrat Ridvan Bode, shkëmbyen replika në sallën e parlamentit gjatë debatit për projektbuxhetin e shteit 2016 dhe paketës fiskale. Në përgjigje të akuzave të ngritura nga PD-së për investime të pakta , ministri i Financave Shkëlqim Cani deklaroi se investimet …

Më shumë