KRYEFAQJA » 2015 » Nëntor (Faqe 8)

Arkiva Mujore: Nëntor 2015

Vijojne arrestimet në Bruksel

vijojne arrestime ne bruksel, lidhur me sulmet e parisit

Autoritetet belge arrestuan gjatë natës 16 persona në rajonin e Brukselit, gjatë bastisjeve policore lidhur me hetimet që po bëhen për sulmet terroriste të Parisit më 13 nëntor. Prokurorët belgë thanë se i dyshuari kryesor, Salah Abdelslam, nuk eshtë mes të arrestuarve. Per shkak të fshehtësisë se hetimit nuk janë …

Më shumë

Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia, program të përbashkët për arsimin dhe shkencën

Shqipëria, Kosova dhe Mqedonia, program të përbashkët për arsimin dhe shkencën

Në Muzeun e Alfabetit të gjuhës shqipe në Manastir, ministrat e Arsimit të Maqedonisë, Shqipërisë dhe Kosovës, Abdilaqim Ademi, Lindita Nikolla dhe Arsim Bajrami, kanë firmosur Programin e Përbashkët Ekzekutiv. Ky program parashikohej nga marrëveshja në sferën e arsimit dhe shkencës që u arrit mes tre vendeve pesë muaj më …

Më shumë

Situatë e vështirë nga rreshjet

Situatë e vështirë nga rreshjet

Rreshjet e shumta të së dielës kanë provokuar një situatë të vështirë në qarqe të ndryshme të Shqipërisë. Një shtetas ka humbur jetën në Dibër ndërsa ishte duke pastruar një kanal uji në një hidrocentral lokal. Ka patur përmbytje nga uji, mungesë energjie elektrike, dëmtime të urave, bllokime rrugësh për …

Më shumë

Tusk në Tiranë

Tusk të dielën në Tiranë

(E Përditësuar) Presidenti i Këshilli Europian, Donald Tusk, ka mbërritur të shtunën në mbrëmje në Tiranë, ku është pritur nga ministrja e integrimit Klajda Gjosha. Në axhendën e publikuar nga zyra e kryeministrisë bëhet e ditur se zyrtari i lartë i Bashkimit Europian do të pritet në orën 10:00 nga …

Më shumë