KRYEFAQJA » 2015 » Nëntor (Faqe 25)

Arkiva Mujore: Nëntor 2015

Policia britanike i komunikon Beketit urdhërin për ekstradimin në Shqipëri

Policia britanike i komunikon Beketit urdhërin për ekstradimin në Shqipëri

Biznesmeni italian, Francesko Beketi është kontaktuar nga policia britanike dhe i është komunikuar ekstradimi i tij për në Shqipëri. Ngjarja ka ndodhur pak ditë më parë, por lajmi është bërë i ditur vetëm të martën nga burime mediatike dhe nuk konfirmohet zyrtarisht. Sipas mediave ai është thirrur në polici në …

Më shumë

Rama: Operacioni kundër informalitetit nuk synon ndëshkimin e bizneseve, por respektimin e ligjit!

440 mijë euro grant për bizneset e reja

Në kulmin e kritikave veçanërisht nga opozita se operacioni kundër informalitetit po ndëshkon bizneset, kryeministri socialist Edi Rama tha se ky operacion synon respektimin e ligjit nga të gjithë. Gjatë një takimi me pëfaqësues të biznesit të vogël, zoti Rama bëri thirrje për denoncimin e sjelljeve antiligjore të administratës tatimore. …

Më shumë