KRYEFAQJA » 2015 » Nëntor (Faqe 24)

Arkiva Mujore: Nëntor 2015

Basha: Policia e implikuar në trafikun e drogës! Tahiri: Opozita është bërë bashkë me botën e krimit!

MB: Nuk ka raport të CIA-s për Shqipërinë! Janë spekulime!

Përplasja mes PD të opozitës dhe ministrit të brendshëm Saimir Tahiri, ka njohur një episod të ri. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi të mërkurën dy drejtorë policie, të Korçës dhe të Gjirokastrës, se janë të përfshirë në trafikun ndërkombëtar të drogës. Zoti Basha tha se veprimtaria e dy …

Më shumë

Zvizdiç dhe Vuçiç: Vendet e rajonit të bëjnë gjithçka që në Ballkan të mos ketë më luftë!

Zvizdiç dhe Vuçiç: Vendet e rajonit të bëjnë gjithçka që në Ballkan të mos ketë më luftë!

Kryeministri boshnjak, Denis Zvizdiç dhe homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiç deklaruan të mërkurën në Sarajevë se vendet e rajonit duhej të bënin gjithçka në mundësinë e tyre për të siguruar që Ballkani të mos përjetonte më luftra. ”Asnjë shtet i rajonit nuk po përgatit ndonjë konflikt të armatosur”, theksuan …

Më shumë

Singapor, pritet takim historik midis presidentëve të Kinës dhe Tajvanit

Singapor, pritet takim historik midis presidentëve të Kinës dhe Tajvanit

Presidentët e Kinës dhe Tajvanit kanë planifikuar të takohen në Singapor të shtunën, për herë të parë pas përfundimit të luftës civile kineze në 1949. Presidenti kinez Xi Jinping dhe ai tajvanez Ma Ying-jeou, do t’i adresohen njëri-tjetrit me shumë me fjalën “zotëri” sesa me tituj respektive honorifike. Pas takimit, …

Më shumë

Shqipëria dhe Kroacia do të bashkëpunojnë në shëndetësi

PD: "Beqaj kampion i korrupsionit", ministri: "Baltë nga ata që nuk duan reformën"

Shqipëria dhe Kroacia do të bashkëpunojnë ngushtë në fushën e shëndetësisë. Ato kanë nënshkruar një plan të përbashkët për vitet 2015 – 2018. Lajmi u bë i ditur gjatë vizitës zyrtare që Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, zhvilloi në Zagreb, me ftesë të homologut kroat, Ministrit të Shëndetësisë të Republikës …

Më shumë

BB vlerëson ecurinë në reformën energjitike

BB vlerëson ecurinë në reformën energjitike

Banka Botërore e cilësoi shumë të mirë ecurinë e reformës së ndërmarrë në energjitikë. Deklarata i atribuohet drejtoreshës për Europën Juglindore në Bankën Botërore zonjën Ellen Goldshtein gjatë takimit në Tiranë me Ministrin e Energjetikës Damian Gjiknurin. Sipas njftimit nga zyra e shtypit e kësaj ministrie, zonja Goldshtein theksoi se …

Më shumë