KRYEFAQJA » 2015 » Nëntor (Faqe 23)

Arkiva Mujore: Nëntor 2015

Fëmija i sëmurë, debat në parlament

Parlamenti shqiptar përfshihet nga debatet lidhur me progres raportin e fundit të KE

Parlamenti shqiptar ka njohur sërisht të enjten momente tensioni mes maxhorancës dhe opozitës, pasi ministri i shëndetësisë, Ilir Beqaj dhe deputetja e Partisë Demokratike, Albina Dedaj, u përfshinë në debat lidhur me fatin e një fëmije 10 vjeçar, i cili ka nevojë urgjente për transplant mëlçie. Deputetja demokrate ngriti shqetësimin …

Më shumë

Bushati në Brazil

Bushati në Brazil

Në kuadrin e turit të tij në Amerikën Latine, ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, po zhvillon një vizitë zyrtare në Republikën Federative të Brazilit. Gjatë vizitës, ai u prit në takime të veçanta nga ministri i Punëve të Jashtme, Mauro Luiz Lecker Vieira; ministri i Shtetit për Turizmin, …

Më shumë

Gazi lotsjellës në kuvend, kryeprokurori kosovar kërkon paraqitjen e deputetëve

Kryeprokurori i Kosovës, Aleksandër Lumezi, ka kërkuar nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që kanë hedhur gaz lotsjellës gjatë seancave plenare, të paraqiten për t’u marrë në pyetje në prokurori, në të kundërt ka paralajmëruar arrestimin e tyre. Lajmi është bërë i ditur nga një e përditshme kosovare. Sipas gazetës, …

Më shumë