KRYEFAQJA » 2015 » Nëntor (Faqe 12)

Arkiva Mujore: Nëntor 2015

Rama: Masa lehtësuese për 85 për qind të biznesit shqiptar

Protesta e PD, Rama: Ç'shëmti e trishtueshme!

Qeveria shqiptare lajmëroi marrjen e masave lehtësuese për biznesin shqiptar, vecanërisht biznesin e vogël. Kryeministri Edi Rama u takua të hënën në mesditë në selinë e qeverisë, me përfaqësues të biznesit të vogël. Pak ditë më parë ata kishin protestuar për hyrjen në fuqi të Ligjit për procedurat Tatimore, i …

Më shumë

Sulmet terroriste në Paris, të paktën 23 të arrestuar

Sulmet terroriste në Paris, të paktë 23 të arrestuar

Autoritetet franceze arrestuan 23 persona dhe sekuestruan 31 armë gjatë operacioneve të kryera gjatë natës në kuadër të gjendjes së jashtëzakonshme të dekretuar pas atentateve në Paris, njoftoi të hënën ministri i Brendshëm, Bernard Cazeneuve. Ministri njoftoi gjithashtu se gjatë këtyre 48 orëve të fundit 104 persona janë vendosur në …

Më shumë

Euro 2016, play-off-i: Irlanda dhe Bosnja ndjekin të njëjtën ëndërr

Euro 2016, play-off-i: Irlanda dhe Bosnja ndjekin të njëjtën ëndërr

Ndeshja Irlandë – Bosnje vlen një ëndërr. Në stadiumin Aviva të Dublinit, sot në orën 20:45, del në skenë ndeshja e kthimit e play-off-it e vlefshme për kualifikimin në Euro 2016. Ndeshja e vajtjes në Zenica përfundoj në barazim 1-1 gjë që favorizonskuadrën e Martin O’Neill. Skuadra ballkanase kërkon të hyjë në …

Më shumë

Nishani: “Shqipëria është në krah të Francës në këto momente të vështira”

Nishani: "Shqipëria është në krah të Francës në këto momente të vështira"

Presidenca shqiptare organizoi të dielën një cermoni në respekt të viktimave që humbën jetën në Paris të premten gjatë sulmeve terroriste. Fasada e godinës presidenciale, ishte ndricuar me dritat blu, të bardha dhe të kuqe, simbol i flamurit francez, me të cilin është solidarizuar këto ditë mbarë bota. Presidenti Bujar …

Më shumë