KRYEFAQJA » 2015 » Nëntor (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Nëntor 2015

Rama pret Hamond

Rama pret Hamond

Kryeministri Edi Rama priti të në një takim në sallën e Hartave, Sekretarin e Shtetit për Punët e Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Philip Hammond. Pas takimit, Kryeministri Rama u shpreh se në takim u diskutua për sfida gjithmonë e më të përbashkëta kundër barbarisë së ekstremizmit dhe të gjitha …

Më shumë

Aeroplanmbajtësja qëndron në ujërat e Mesdheut

Aeroplanmbajtësja “Harri Truman” do të qëndrojë në ujërat e Mesdheut për të ndihmuar në luftën kunder Shtetit Islamik, lajmëruan burime të mbrojtjes amerikane. Anija mund të përfshihet në operacione të përbashkëta me aeroplanmbajtësen franceze Sharl de Gol në pjesën jugore të Mesdheut. Vendimi i Komandës ushtarake amerikane është i lidhur …

Më shumë

Ban ki Moon për Kosovën

sekretari i pergjithshem i kombeve te bashkuara ban ki moon per kosoven kosova

Sekretari i përgjithshem i OKB-s Ban Ki Mun dënoi aktet e dhunshme në Kuvendin e Kosovës duke kërkuar nga opozita të sillet sipas parimeve demokratike dhe të qytetëruara. Incidentet në Kuvend janë perfshirë në raportin mbi Kosovën që Sekretari Ban do ta paraqisë para Këshillit te Sigurimit ditën e enjte.

Më shumë

Prishtinë, urdhër­-arreste për katër deputetë opozitarë

Prishtinë, urdhër­-arreste për katër deputetë opozitarë

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar të martën urdhër­-arreste të vecanta për katër deputetë opozitarë të Kuvendit të Kosovës. Sipas mediave kosovare urdhër­arrestet janë lëshuar për ish liderin e VV­së Albin Kurti, Faton Topallin, Albulena Haxhiun dhe shefen e Grupit Parlamentar të AAK­së, Donika Kadaj – Bujupi. Urdhër arresti ndaj …

Më shumë