KRYEFAQJA » 2015 » Tetor (Faqe 9)

Arkiva Mujore: Tetor 2015

Lajçak: Nënshkrimi i MSA me Kosovën, më 27 tetor në Strasburg

Lajçak: Nënshkrimi i MSA me Kosovën, më 27 tetor në Strasburg

Ministri i Jashtëm i Sllovakisë, Mirosllav Lajçak, konfirmoi zyrtarisht se nënshkrimi i Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit mes BE-sw dhe Kosovës do të kryhet më 27 tetor. “Nënshkrimi i MSA me Kosovën, më 27 tetor në Strasburg, është hap kyç për forcimin e perspektivës evropiane, përkujtues i sfidave të rëndësishme dhe …

Më shumë

PD: Konçesion klientelist!: MTI: Gjithçka transparente!

PD: Konçesion klientelist!: MTI: Gjithçka transparente!

Dhënia me konçesion e degëzimit hekurudhor Ballsh-Fier -Vlorë, ka provokuar polemika të tjera mes opozitës së djathtë dhe Ministrisë së Transportit dhe Infrastrukturës. Opozita me anë të deputetes së PD Liljana Elmazi akuzoi drejtëpërdrejtë kryeministrin Edi Rama se ka vendosur t’i japë mikut dhe donatorit të tij, djalit të Valentina …

Më shumë

Të dielën ndryshon ora

Të dielën ndryshon ora

Të dielën më 25 tetor, ora në territorin e Shqipërisë do të zhvendoset 60 minuta mbrapa. Ndryshimi do të ndodhë në orën 03:00 të mëngjesit, e cila do të shënojë 02:00. Në vende të tjera , ky ndryshim do të ndodhë sipas orëve përkatëse lokale. Për vendet e Bashkimit Europian, …

Më shumë