KRYEFAQJA » 2015 » Tetor (Faqe 7)

Arkiva Mujore: Tetor 2015

Superoperacion për personat në kërkim

Superoperacion për personat në kërkim

Policia e Tiranës njoftoi se ka arrestuar 14 persona të shpallur në kërkim. Veprat penale për të cilat ata akuzohen janë ”Plagosja e rëndë me dashje”, “Kanosje”, ’’ Shpërndarje dhe Shitje të Lëndeve Narkotike”, “Vjedhja“, “Vjedhje të energjisë elektrike” e deri tek “Drejtim automjeti ne menyre te parregullt”. Sipas të …

Më shumë

Shqipëria ka hedhur hapa të guximshëm kundër trafikimit të qënieve njerëzore

Shqipëria ka hedhur hapa të guximshëm kundër trafikimit të qënieve njerëzore

Përfaqësues të komunitetit ndërkombëtar në Tiranë kanë vlerësuar si të guximshme hapat e hedhur nga Shqipëria në luftën kundër trafikimit të qënieve njerëzore, por kanë kërkuar intensifikimin e mëtejshëm të saj. Gjatë një konference që u organizua të premten në Tiranë nga Ministria e Punëve të Brendshme dhe Koordinatori Kombëtar …

Më shumë

Haxhinasto: Luftë informalitetit në transport

Haxhinasto: Luftë informalitetit në transport

Lufta kundër informalitetit do të shtrihet edhe në transport. Paralajmërimi është bërë nga ministri i transportit dhe infrastrukturës Edmond Haxhinasto. “Do të rriten kontrollet në linjat e transportit urban, ndër-urban dhe në shërbimet taksi” citohet të ketë thënë zoti Haxhinasto gjatë një takim me punonjës të kontrollit të shërbimit të …

Më shumë

Kosova dhe BE nënshkruajnë MSA

Kosova dhe BE nënshkruajnë MSA

Kosova dhe Bashkimi Evropian nënshkruan të martën në Strasburg, Marrëveshjen për Stabilizim-Asociimin e Kosovës me BE-në. Marrëveshja, nga Bashkimi Evropian u nënshkrua nga Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ndërsa nga Kosova, …

Më shumë