KRYEFAQJA » 2015 » Tetor (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Tetor 2015

Kërcënohet ministri i financave grek

Kërcënohet ministri i financave grek

Zevendesministri grek i Financave,Trifon Aleksiadis mori një letër kërcënuese, në të cilën është krahasuar me një bashkëpunëtor të forcave gjermane, të cilat pushtuan Greqinë në Luftën e Dytë Botërore. Brenda zarfit ndodhej edhe një plumb, lajmëroi Ministria greke e Financave. Vetë zëvëndës ministri Aleksiadis i quajti dërguesit e letrës “psikopatë …

Më shumë

Basha: Rama, kryeministri më i paaftë, më arrogant dhe më i dështuar…!

Basha: Rama, kryeministri më i paaftë, më arrogant dhe më i dështuar...!

Deklarimet e kryeministrit Rama në mbledhjen e Këshillit Ekonomik Kombëtar, se Shqipëria ka hyrë në një nivel të ri të ligjshmërisë ekonomike, janë sulmuar ashpër nga kreu i opozitës Lulzim Basha. Në një reagim në rrjetin social Fejsbuk, zoti Basha e ka cilësuar zotin Rama si “kryeministri më i paaftë, …

Më shumë

Turqi, arrestohen 30 militantë

Turqi, arrestohen 30 militante

Forcat e sigurisë në Turqi lajmëruan se arrestuan 30 militantë të dyshuar të Shtetit Islamik në qytetin Konia. Deri tani jane bastisur 17 banesa dhe operacioni vazhdon. Bastisja nisi nje ditë pasi forcat turke vranë shtatë militantë të dyshuar dhe arrestuan 12 të tjerë në provincen Diarbakir, rajoni kurd i …

Më shumë

Konçesioni i hekurudhës, PD: Të iki Leskaj!; Qeveria: Nuk ka lidhje!

Shqipëria dhe Greqia do lidhen edhe me linjë hekurudhore

Historia e konçesionit të hekurudhës Ballsh-Fier-Vlorë, vazhdon të sjelli përplasje dhe polemika mes opozitës dhe qeverisë. Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani, në një dalje publike, ka deklaruar se dhënia me koncesion e hekurudhës Ballsh-Fier-Vlore është në kundërshtim me ligjin nr.9367, datë 7.4.2005 “Për parandalimin e konfliktit të …

Më shumë

PD: Paratë e popullit për makina luksoze! Qeveria: Nuk është e vërtetë! Po kursejmë!

PD: Paratë e popullit për makina luksoze! Qeveria: Nuk është e vërtetë!

Partia Demokratike, më e madhja e opozitës, akuzoi të premten qeverinë e kryeministrit socialist Edi Rama se po përdor paratë e shqiptarëve për të blerë makina luksoze për ministrat e saj, në një kohë kur ata kanë nevoja të domosdoshme. Duke dhënë hollësi nënkryetari i saj Edmond Spaho, në një …

Më shumë