KRYEFAQJA » 2015 » Tetor (Faqe 5)

Arkiva Mujore: Tetor 2015

Meta në SHBA

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta po vazhdon takimet intensive në Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Ai u prit nga kryetari i Komisionit te Ligjeve dhe procedurave, kongresmenin Pette Sessions. Zoti Meta ka kërkuar të rritet bashkëpunimi mes Kongresit Amerikan dhe Parlamentit shqiptar. Gjate takimit u diskutua për reformën në drejtësi …

Më shumë

“Doing Business 2016”: Shqipëria zbret 29 vende; Ahmetaj: E prisnim, por ekonomia ka përmirësime!

Ahmetaj: Në 2017 rritja ekonomike 4 për qind

Banka Botërore publikoi një ditë më parë raportin vjetor për lehtësinë e të bërit biznes, “Doing Business 2016”. Vlerësimi që përfshin periudhën nga viti 2014 deri në qershor të vitit 2015, e rendit Shqipërinë në vendin e 97, nga 189 vendeve. Një vit më parë ajo renditej e 68-ta. Për …

Më shumë

Kosovë, tension në kuvend

Kosovë, tension në kuvend

Situata në Kuvendin e Kosovës vazhdon të mbetet e tensionuar. Opozita edhe këtë të premten e bëri të pamundur mbajtjen e seancës plenare, pasi hodhi për të tretën herë gaz lotsjellës. Ajo po këmbëngul ta detyrojë qeverinë e kryeministrit Mustafa të tërhiqet nga marrëveshjet me Serbinë, si dhe një marrëveshje …

Më shumë