KRYEFAQJA » 2015 » Tetor (Faqe 4)

Arkiva Mujore: Tetor 2015

BE – marrëveshje për të menaxhuar krizën e emigrantëve në Ballkan

BE - marrëveshje për të menaxhuar krizën e emigrantëve në Ballkan

Bashkimi Evropian ka arritur një marrëveshje për të menaxhuar krizën e emigrantëve, të cilët përdorin rrugët ballkanike për mbërritjen në Evropën Perëndimore. Lajmi është dhënë nga presidenti i Komisionit Evropian, Zhan Klod Junker. “Tani mbetet të vemë në zbatim marrëveshjen që arritëm, që ka të bëjë me ndihmën materiale për …

Më shumë

Rama në Hong Kong

Rama në Hong Kong

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nis të hënën një vizitë në Hong-Kong, ku do të ketë disa takime të rëndësishme si edhe do të marrë pjesë në një Forum Ekonomik mes Shqipërisë dhe Hong Kongut. Sipas zyrës së tij të shtypit zoti Rama do të zhvillojë takim me Kreun Ekzekutiv …

Më shumë