KRYEFAQJA » 2015 » Tetor (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Tetor 2015

Përurohet autostrada Prishtinë- Shkup

Përurohet autostrada Prishtinë- Shkup

Autoritetet kosovare përuruan të dielën autostradën që lidh Prishtinën me Shkupin, pjesë e kordorit midis Shqipërisë, Kosovës dhe Maqdonisë. Duke folur në këtë përurim kryeministri kosovar Isa Mustafa tha se “Sot po përurojmë lidhjen e autostradës “Ibrahim Rugova” me autostradën “Arbër Xhaferi”, që është një vepër e madhe për ne …

Më shumë

Rama në Bruksel për refugjatët

Vazhdon dyndja e emigrantëve drejt Europës

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në samitin për krizën e refugjatëve mbajtur të dielën në Bruksel. Organizatorë ishin Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker dhe Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel, të cilët kishin ftuar në një tryezë bisedimesh liderët e Ballkanit dhe Europës Juglindore. Në samit u diskutua për gjetjen …

Më shumë