KRYEFAQJA » 2015 » Tetor (Faqe 21)

Arkiva Mujore: Tetor 2015

Krijuesi i “Autochthonous” nuk lejohet në “Elbasan Arena”

Pak orë më parë është liruar nga paraburgimi tifozi shqiptar, Ismail Morina i njohur si “Ballisti”. Me një foto me konsullin shqiptar në Bari, ai ka reaguar në profilin e tij në rrjetet sociale, duke lajmëruar lirinë. “Me Konsullin e Përgjithshen të Republikës së Shqipërisë, të akredituar në Bari të Italisë, dashamirësin Adrian Haskaj. Pergzime te veçanta strukturave te shtetit shqiptare qe jane pefshire ne perpjekjet per lirimin tim, respekt per Kroacine dhe Italine ne paanshmerine e treguar prej tyre dhe mirenjohje gjith atyreve qe zbriten rrugeve te kryeqytetit shqiptar ne mbrojtjen time. I Lirë!! Rrofte shpirti i shqiptarit” - përfundon Ballisti në postimin e saj në “Facebook”. Tifozi i njohur shqiptar rrezikonte ekstadimin në Serbi, ku kërkohej për ngjarjet e ndeshjes së futbollit të 14 tetorit 2014, midis Serbisë dhe Shqipërisë.

Ismail Morina, njeriu që ngriti dronin me flamurin me mbishkrimin “Autochthonous” tetorin e kaluar në Beograd, dhe që provokoi një stuhi në marrëdhëniet shqiptaro-serbe, nuk do të lejohet më 8 tetor në “Elbasan Arena”.  Sipas autoriteteve të futbollit shqiptar nëse ai do të tentojë të shkojë në stadium për derbin …

Më shumë

Ish ministri Tafaj : “Nuk mund të pranoj fushata apo vendime për “prerje kokash””

Ish ministri i arsimit shpallet i pafajshëm

Ish-Ministri i Arsimit në qeverinë Berisha, Myqerem Tafaj, aktualisht deputet i i PD në parlamentin shqiptar është akuzuar nga prokuroria për shpërdorim detyre. Prokuroria e ka çuar dosjen e tij në Gjykatën e Lartë. Ajo është e bindur se zoti Tafaj ka shpërdoruar detyrën duke vendosur hapjen në mënyrë të …

Më shumë

Racizëm antishqiptar në Stadiumin “Lokomotiva”

Racisëm antishqiptar në Stadiumin "Lokomotiva"

Fryma raciste është shfaqur të enjten frikshëm në Moskë gjatë takimit Lokomotiva – Skënderbeu i vlefshëm për ligën europiane. Shfaqja e një flamuri shqiptar pas krahëve të portierit rus Guihelme, ka provokuar thirrje kundër shqiptarëve. “Vritini shqiptarët”, “Kosova është Serbi” ishin thirrjet e degjuara nga tiozët rusë mes të cilëve …

Më shumë

“Çështja ÇEZ”, kërkesa e PD mbështetet nga Meta, por Berisha abstenon

“Çështja ÇEZ”, kërkesa e PD mbështetet nga Meta, por Berisha abstenon

Pas një debati disa orësh parlamenti shqiptar nuk ka miratuar kërkesën e Partisë Demorkatike për të futur në punimet e tij me proçedurë të përshpejtuar projektligjin për hetimin ndërkombëtar të “Çështjes ÇEZ”. Pas kësaj nisma ligjore e demokratëve do të ndjeki proçedurën normale për diskutim dhe votim në parlament. Por …

Më shumë