KRYEFAQJA » 2015 » Tetor (Faqe 20)

Arkiva Mujore: Tetor 2015

Lokomotiva-Skënderbeu, UEFA hap procedurat kundër racizmit

Lokomotiva-Skënderbeu, UEFA hap procedurat kundër racizmit

UEFA ka hapur procedurat për racizëm kundër Lokomotivës së Moskës, pas thirrjeve antishqiptare  në takimin Lokomotiva-Skenderbeu, luajtur javën e kaluar në stadiumin “Cherkizovo” dhe që përfundoi 2-0 në favor të moskovitëve. Shfaqja e një flamuri shqiptar pas krahëve të portierit rus Guihelme, ka provokuar thirrje kundër shqiptarëve. “Vritini shqiptarët”, “Kosova …

Më shumë