KRYEFAQJA » 2015 » Tetor (Faqe 18)

Arkiva Mujore: Tetor 2015

Rama “këshillon” studentët serbë: Në Serbi flisni mirë për Shqipërinë

Rama "këshillon" studentët serbë: Në Serbi flisni mirë për Shqipërinë

“Duam të jemi miq” ishte kryefjala e kryeministrit shqiptar Edi Rama gjatë takimit me 60 studentët e shkëlqyer serbë të cilët janë ftuar të ndjekin ndeshjen Shqipëri-Serbi, në “Elbasan Arena” të shoqëruar nga bashkëmoshatarë e tyre shqiptarë. “Ky është takimi i parë në histori mes njerëzve të zakonshëm të dy …

Më shumë

Merkel dhe Holond paralajmëruan për rrezikun nga nacionalizmi

Merkel dhe Holond paralajmëruan për rrezikun nga nacionalizmi

Udhëheqësit e Francës dhe Gjermanisë lëshuan të mërkurën një thirrje të fortë në parlamentin evropian për më tepër unitet për ti bërë ballë sfidës së emigracionit. Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti Francez Fransua Holond u detyruan të flasin para ligjëvënësve evropiane pasi vendet e Evropës Qëndrore dhe lindore nuk …

Më shumë

Shqipëria synon Euro 2016, Serbia nderin e humbur

Shqipëria synon Euro 2016, Serbia nderin e humbur

Policia shqiptare ka nisur hetimet pasi autobuzi me të cilin udhëtonte kombëtarja serbe nga Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Hotelin “Sheraton” në Tiranë është goditur me një mjet të fortë. Ekipi serb mërriti të mërkurën pas dite në Shqipëri në ballafaqimin historik me përfaqësuesen shqiptare të enjten në “Elbasan Arena” …

Më shumë