KRYEFAQJA » 2015 » Tetor (Faqe 12)

Arkiva Mujore: Tetor 2015

Protesta antiqeveritare në Malin e Zi

Protesta antiqeveritare në Malin e Zi

Policia malazeze përdori gazin lotsjellës për shpërndarjen e protestave opozitare në Podgoricë, në të cilat sërish u kërkua dorëheqje e Qeverisë së kryeministrit Milo Gjukanoviç dhe shpallje e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Protestuesit gjuajtën me gurë e sende të tjera të forta duke plagosur 5 policë. Pati edhe arrestime. Një …

Më shumë