KRYEFAQJA » 2015 » Shtator (Faqe 8)

Arkiva Mujore: Shtator 2015

Protestë kundër bunkerit

Protestë kundër bunkerit

Disa dhjetra ish- të përndjekur politikë të regjimit komunist në Shqipëri, protestuan të hënën në mesditë përpara Ministrisë së Brendshme, kundër ndërtimit të një bunkeri të vendosur pranë këtij institucioni. Autoritetet thonë se bunkeri do të jetë porta e një strehimi anti atomik të përdorur nga udhëheqja komuniste dhe do …

Më shumë

Donald Tusk, vizitë në Jordani

Deklaratat e Trampit, Task u bën thirrje liderëve të BE për unitet

Bashkimi Evropian i vlerëson shumë përpjekjet e vazhdueshme të Jordanisë në luften kundër terrorizmit dhe ekstremizmit. Kështu u shpreh presidenti i këshillit evropian Donald Tusk gjatë një vizitë që po kryen në Jordani, ku u prit nga mbreti Abdullah në Aman. Ai tha se BE-ja dhe Jordani duhet të forcojnë …

Më shumë

SYRIZA drejt fitores

SYRIZA drejt fitores

SYRIZA duket se është fitues i zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Greqi. Kur janë numëruar 58 për qind e votave, partia e ish kryeministrit Tsipras kryeson me 35.5 për qind. Pas saj vjen Demokracia e Re me 28 për qind, Agimi i Artë me 7 për qind dhe PASOK me …

Më shumë