KRYEFAQJA » 2015 » Shtator (Faqe 12)

Arkiva Mujore: Shtator 2015

Italia, Gjermania dhe Franca, i kërkojnë BE një përgjigje të fortë ndaj krizës së emigrantëve

Italia, Gjermania dhe Franca, i kërkojnë BE një përgjigje të fortë ndaj krizës së emigrantëve

Italia, Gjermania dhe Franca, kanë nënshkruar së bashku një dokument politik ku i kërkojnë Bashkimit Europian rishikimin e rregullave europiane në të drejtën e azilit për emigrantët. Dokumenti u firmos nga ministri i Jashtëm italian Gentiloni, ai gjerman Steinmeier e francezi Fabius. Nëpërmjet tij u kërkohet vendeve të BE një …

Më shumë

Rama: “Nuk ka nevojë të shkrepni armën e nacionalizimit, por merrni kuponin tatimor…”

Rama: "Nuk ka nevojë të shkrepni armën e nacionalizimit, por merrni kuponin tatimor..."

Kryeministri Edi Rama ka ashpërsuar edhe më tej deklaratat e tij kundër informalitetit. Në ditën e parë të nisjes së operacionit të paralajmëruar në të gjithë vendin zoti Rama quajti një “luftë” në territorin e zhvillimit ekonomik e tregtar. Deklaratat e tij gjatë një takimi me ministrat, drejtues të tatimeve …

Më shumë