KRYEFAQJA » 2015 » Shtator (Faqe 11)

Arkiva Mujore: Shtator 2015

Ngjarja e në Laç, Rama: “Koha e të paprekshmëve ka ikur bashkë me Saliun”

Ngjarja e në Laç, Rama: "Koha e të paprekshmëve ka ikur bashkë me Saliun"

Kryeministri socialist Edi Rama ka reaguar shkurt, por mjaftë qartë rreth ngjarjes së ndodhur në Laç, ku është implikuar edhe një deputet socialist tashmë i arrestuar. “Askush s’është mbi ligjin, aq më pak deputeti” shkruan zoti Rama në faqen e tij zyrtare në Fejsbuk. Sipas kryeministrit socialist “Ngjarja e Laçit …

Më shumë

Basha paralajmëron: “Do ngrihemi i madh e i vogël, sovranit i ka ardhur ora ta heqë këtë zgjedhë nga qafa”

Basha thirrje: Populli të marri në dorë fatet e tij!

Kryetari i Partisë Demokratike në opozitë, Lulzim Basha, ka paralajmëruar protesta për rrëzimin e qeverisë, pas ngjarjeve të mesnatës së kaluar në Laç, ku nga përdorimi i armëve 7 persona u plagosën, ndërsa policia arrestoi në flagrancë deputetin socialist Armando Prenga. “Armët i shkrehu një bandit deputet, autori dhe përgjegjësi …

Më shumë

Konflikt me armë në Laç, arrestohet deputeti socialist Prenga

Konflikt me armë në Laç, arrestohet deputeti socialist Prenga

Deputeti i Partisë Socialiste Armando Prenga është arrestuar mëngjesin e të shtunës nga policia. Sipas saj arrestimi i deputetit është kryer në kushtet e flagrancës. Prenga është përfshirë mbërmjen e të premtes në një konflikt për çështje prone duke pëdorur dhe armën. Ngjarja ka ndodhur përpara Komisariatit të Policisë së …

Më shumë

Bashkia e Tiranës katërfishon gjobat

Bashkia e Tiranës katërfishon gjobat

Bashkia e Tiranës ka ashpërsuar më tej qëndrimin ndaj ndotësve të mjedisit, zaptuesve apo shkatërruesve të hapsirave publike. Pas një debati të ashpër në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të së enjtes, është vendosur katërfishimi i gjobave. “Aksioni për pastrimin e qytetit do të vazhdojë dhe ndëshkimi për ata që dëmtojnë …

Më shumë

Tusk : 100 mijë emigrantë duhet të shpërndahen në vendet e BE-së sipas kuotave të caktuara

Tusk : 100 mijë emigrantë duhet të shpërndahen në vendet e BE-së sipas kuotave të caktuara

Disa qindra emigrantë të pajisur me bileta hipën të enjte në një tren që do të largohej nga stacioni Keleti i Budapestit. Autoritetet hungareze kanë vendosur ta hapin pjesërisht stacionin e trenit për ata emigrantë që kanë dokumente të rregullta identifikimi dhe leje lëvizjeje të marra sipas procedurave të BE-së. …

Më shumë