KRYEFAQJA » 2015 » Shtator (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Shtator 2015

Tragjedi tjetër në Egje

Tragjedi tjetër në Egje

Të paktën 34 emigrantë kanë humbur jetën në detin Egje, pasi varka me të cilën po lundronin është mbytur, njoftojnë burime të ndryshme informacioni. Mes viktimave 15 janë të mitur. Shkaku i kësaj tragjedie kanë qenë dallgët e fuqishme në det. Ekipet e shpëtimit kanë nxjerrë në breg 98 të …

Më shumë

Operacioni kunder informalitetit, rritet me 50 per qind numri i kuponave

Rama: Shqipëria ka hyrë në një nivel të ri të ligjshmërisë ekonomike

Autoritetet shqiptare duket se jane optimiste per rezultatet e para te operacionit kunder informalitetit. Brisida Shehaj, Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Dritan Ylli kreu i Inspektoriatit të Punës Dritan Ylli, dhane te shtunen detaje rreth 10 diteve te pare te kontrolleve. Sipas Shehajt “Deri tani janë kryer 13532 kontrolle në …

Më shumë

Defektet në sigurinë e Whatsappit, 200 milionë përdorues në rrezik.

Defektet në sigurinë e Whatsappit, 200 milionë përdorues në rrezik.

Një defekt që është zbuluar së fundmi në versionin web të Whatsappit, mund t’i lejojë hakerat të marin nën kontroll kompjuterat e përdoruesve thjesht duke përdorur numrat e tyre të telefonit. Të paktën 200 milionë njerës përdorin versionin web të aplikacionit Whatsapp, i cili mund të përdoret nga cdo platfomë …

Më shumë

Ambasada e SHBA mirëpret dorëheqjen e Ndokës dhe arrestimin e Prengës

Ambasada e SHBA në mbështetje të zgjedhjes së kryeprokurores Marku

Disa zhvillime të orëve të fundit brenda maxhorancës socialiste, dorëzimi i mandatit të deputetit nga Arben Ndoka, si dhe dhënia e autorizimit prokurorisë nga parlamenti për arrestimin e ish deputetit Armando Prenga, janë mirëpritur nga ambasada amerikane në Tiranë. “Këto vendime përfaqësojnë përparim të mirëfilltë për Shqipërinë drejt krijimit të …

Më shumë