KRYEFAQJA » 2015 » Gusht (Faqe 8)

Arkiva Mujore: Gusht 2015

Operacion antikanabis në Dukagjin

Operacion antikanabis në Dukagjin

Të paktën 450 efektiva të policisë së Shkodrës, të FNSH dhe RENEA-s kanë nisur që prej mëngjesit të së martës një superoperacion në zonën e Dukagjinit, Shqipëria Veriore, për të asgjesuar parcelat me bimë narkotike, kryesisht kanabis sativa. Operacioni me emrin e koduar “Brashta” dhe që udhëhiqet nga drejtori i …

Më shumë

Libi, dalin trupat e të mbyturve

Libi, dalin trupat e të mbyturve

Trupat e qindra emigrantëve që u mbytën në përpjekje për të arritur në Europë kanë dalë në plazhet e Libisë. Vullnetarët e Shoqatës së Kryqit të Kuq në Libi çdo ditë mbledhin eshtrat e emigrantëve përgjatë vijës bregdetare. “Kjo ndodh çdo ditë. Këto lloj gjëra ndodhin gjatë gjithë kohës në …

Më shumë