KRYEFAQJA » 2015 » Gusht (Faqe 7)

Arkiva Mujore: Gusht 2015

Vuçiç viziton emigrantët në Beograd

Vuçiç: Serbia në zgjedhje të parakohshme më 24 prill

Kryeministri i Serbise Aleksandër Vuçiç vizitoi sot një grup emigrantesh nga vendet e lindjes së mesme të cilët qëndrojnë përkohësisht në një park të Beogradit, pranë stacionit të autobusëve të kryqeytetit. Kryeministri shqoërohej në këtë vizitë nga krytari i bashkisë së kryeqytetit dhe ministri i punës e çeëhtjeve sociale. Kryeministri …

Më shumë

Ahmetaj: “50 për qind e bizneseve pothuajse nuk japin asnjë kupon”

Ahmetaj: "50 për qind e bizneseve pothuajse nuk japin asnjë kupon"

Në vigjilje të dy vjetorit të ardhjes në pushtet, qeveria e koalicionit të majtë, ka vendosur të nisi një operacion të ashpër ndaj bizneseve që ushtrojnë aktivitet tregëtar në shkelje flagrante të ligjit. Paralajmërimi është bërë nga Ministri i Zhvillimit, Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj.  Ai e ka …

Më shumë

Tren i mbushur me ar?

Tren i mbushur me ar?

Dy persona në Poloni thonë se ata mund të kenë gjetur një tren nazist që është i mbush me ar, diamante dhe armë që është zhdukur gjatë Luftës së Dytë Botërore, raportojnë mediat polake. Treni besohet të jetë zhdukur afër zonës që tani është qyteti polak, Wroclaw, gjatë kohës kur …

Më shumë

Bursa Çivening edhe për shqiptarët

Bursa Çivening edhe për shqiptarët

Qeveria britanike lajmëroi se akordon edhe për këtë vit bursat Çevening, një skemë bursash ndërkombëtare që synon zhvillimin e udhëheqësve të rinj. E themeluar nga zyra e çështjeve të jashtme të Komonuellthit dhe organizatat partnere, Çevening ofron dy lloje bursash, përftuesit e të cilave përzgjidhen drejtpërdrejt nga amabsadat britanike nëpër …

Më shumë