KRYEFAQJA » 2015 » Gusht (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Gusht 2015

Maqedonia hap kufinjtë

Maqedonia hap kufinjtë

Mijëra emigrantë kanë rifilluar udhëtimin e tyre për në veri pasi Maqedonia hapi kufirin me Greqinë. Paraditen e së dielës, më 23 gusht ata mundën ti hipnin trenave dhe autobusëve që do t’i çonin në veri të kufirit me Serbinë. Shumica e tyre thonë se po përpiqen të udhëtojnë në …

Më shumë

Bolt triumfon në Pekin

Bolt triumfon në Pekin

Jusein Bolt ka treguar edhe një herë se mbetet “mbreti i padiskutueshëm” i garave të shpejtësisë, duke fituar finalen e 100 metrave për meshkuj në Kampionatin Botëror të Atletikës për Të Rritur, që po mbahet në kryeqytetin e Kinës, Pekin. Në një finale historike, ku të 9 garuesit e kishin …

Më shumë

Durrës-Prishtinë-Nish do të diskutohet në “Vjenë 2015”

Durrës-Prishtinë-Nish do të diskutohet në “Vjenë 2015”

Shqipëria, Kosova dhe Serbia pritet të hedhin hapa konkrete drejt projekteve të përbashkëta me interes rajonal. Axhenda zyrtare e takimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor “Vjenë 2015”, apo siç njihet ndryshe “Nisma e Berlinit”, ka bërë të njohur veç të tjerash dhe diskutimin e autostradës Durrës- Prishtinë – Nish.  Në …

Më shumë