KRYEFAQJA » 2015 » Gusht (Faqe 5)

Arkiva Mujore: Gusht 2015

Fajman: Vazhdoni reformat!

Fajman: Vazhdoni reformat!

Kancelari austriak, Vener Fajman planifikon që si mikpritës i Samitit për Ballkanin Perëndimor, t’i nxisë vendet e rajonit për zbatimin e mëtejshëm të reformave, duke theksuar se edhe Bashkimi Evropian e njeh përparimin e kryer deri tani nëpër këto vende. Me rastin e takimit, që mbahet të enjten më 27 …

Më shumë

Jaka: Të mbështesim luftën kundër informalitetit dhe evazionit fiskal

Jaka: Të mbështesim luftën kundër informalitetit dhe evazionit fiskal

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës inkurajoi nismën dhe reformën e qeverisë në luftën kundër informalitetit dhe evazionit fiskal. Aksioni i lajmëruar se do të nisi në shtator ka marrë mbështetjen e kreut të Dhomës, Nikolin Jaka. Duke i konsideruar këto fenomene si dëm për ekonominë dhe nxitëse të …

Më shumë

Rama: “Do ta godasim korrupsionin në drejtësi siç nuk i’a rrok mendja shumëkujt”

Rama: “Do ta godasim korrupsionin në drejtësi siç nuk i’a rrok mendja shumëkujt"

Kryeministri socialist Edi Rama paralajmëroi një goditje të ashpër ndaj korrupsionit në drejtësinë shqiptare, një fenomen që pranohet nga të gjithë se po e gërryen çdo ditë e më shumë këtë sistem. “Do ta godasim korrupsionin në drejtësi siç nuk i’a rrok mendja shumëkujt brenda apo jashtë sistemit” shkruajti të …

Më shumë