KRYEFAQJA » 2015 » Gusht (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Gusht 2015

Futboll politik, Ballkani mund BE

Futboll politik, Ballkani mund BE

Organizatorët e Samitit të Vjenës duket se kanë menduar jo vetëm për momente pune, por edhe relaksi gjatë zhvillimit të tij. Ata organizuan një takim futbolli mes politikanëve të BE dhe “BE e ardhme”, ku bënin pjesë politikanët ballkanikë. Takimi ka përfunduar 4-2 për ekipin e “BE e ardhme”. “Edhe …

Më shumë

Shqipëria në Samitin e Vjenës

Shqipëria në Samitin e Vjenës

Gjashtë liderë të vendeve të Ballkanit Perëndimor, do të takohen të mërkurën , më 26 gusht 2015, në forumin e dytë të Samitit të Vjenës, i cili organizohet nën kujdesin e kancelarit austriak Vener Fajman dhe kancelares gjermane Angela Merkel. Samiti parashikohet të nisi me firmosjen e një marrëveshje mes …

Më shumë

Rama: “Kisha e vjetër e Dhërmiut që do rilindë në emër të trashëgimisë kombëtare”

Rama: "Kisha e vjetër e Dhërmiut që do rilindë në emër të trashëgimisë kombëtare"

Kryeministri Edi Rama, lajmëroni “rilindje” për kishën e vjetër të Dhërmiut. Në një postim në rrjetin social Fejsbuk, ai shkruan: “Kisha e vjetër e Dhërmiut që do rilindë në emër të trashëgimisë kombëtare dhe “garazhi” pa leje që e quajnë kishë!!! “. Postimin e tij kreu i qeverisë e shoqëron …

Më shumë

Bruksel, Kosova dhe Serbia nënshkruajnë marrëveshje historike

Bruksel, Kosova dhe Serbia nënshkruajnë marrëveshje historike

Kosova e Serbia kanë mbyllur të martën bisedimet në Bruksel me nënshkrimin e 4 marrëveshjeve, duke shënuar një hap të rëndësishëm në normalizimin e marrëdhënieve midis tyre. Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federika Mogerini, tha se “katër marrëveshje u nënshkruan pas një dite …

Më shumë