KRYEFAQJA » 2015 » Gusht (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Gusht 2015

Rama paralajmëron operacion të gjerë në mbrojtje të së drejtës së pronës

Rama paralajmëron operacion të gjerë në mbrojtje të së drejtës së pronës

Kryeministri socialist Edi Rama, i është kthyer sërisht me shqetësim çështjes së pronave në Shqipëri. Duke folur të shtunën në Vlorë në konferencën me temë “Mbrojtja e Pronës”, ai paralajmëroi një operacion të gjerë në mbrojtje të së drejtës së pronës, duke goditur çdo rast abuzimi.  Sipas kryeministrit shqiptar operacioni …

Më shumë

Tjetër tragjedi në Mesdhe

Tjetër tragjedi në Mesdhe

Qindra emigrantë mendohet të jenë mbytur në dy anije që transportonin emigrantë nga Libia, njoftojnë burime të ndryshme informacioni. Sipas BBC anijet me rreth 500 emigrantë u mbytën jashtë Libisë,  pranë qytetit Zuvara. Anija e parë, e cila u përmbys të enjten, kishte rreth 50 njerëz në bord. E dyta, …

Më shumë

Rama, Mustafa dhe Vuçiç diskutojnë mbi projektet e përbashkëta

Rama, Mustafa dhe Vuçiç diskutojnë mbi projektet e përbashkëta

Kryeministri Edi Rama gjatë pjesmarrjes në Samitin e Vjenës, zhvilloi një takim koordinativ me Kryeministrin e Kosovës Isa Mustafa dhe Kryeministrin e Serbisë Aleksandër Vuçiç, në të cilin u diskutua rëndësia e ndërtimit të autostradës Nish-Prishtinë-Durrës, njoftohet në faqen e internetit të qeverisë. Në këtë takim morën pjesë edhe drejtuesit …

Më shumë