KRYEFAQJA » 2015 » Gusht

Arkiva Mujore: Gusht 2015

Basha: Aksioni kundër informalitetit? Kërbaç për të pamundurit, shkelje syri për miqtë!

Basha: Aksioni kundër informalitetit? Kërbaç për të pamundurit, shkelje syri për miqtë!

Paralajmërimet e kryeministrit Rama për fillimin me 1 shtator të aksionit kombëtar kundër informalitetit, shihen jo vetë me mosbesim nga opozita e djathtë shqiptare. Kreu i saj Lulzim Basha, duke reaguar nëpërmjet rrjetit social Fejsbuk, shkruan se aksioni do të godasë të pamundurit dhe do të favorizojë klientelën e qeverisë. …

Më shumë

Vazhdon mësymja e emigranteve drejt Europës

Vazhdon mësymja e emigranteve drejt Europës

Mësymja e emigrantëve drejt Evropës nëpërmjet rrugëve tokësore të Ballkanit vazhdon. Qindra emigrantë mbërritën përsëri në Maqedoni për të udhëtuar më tej me tren drejt Serbisë dhe Evropës Perëndimore. Autoritetet maqedonase organizuan udhëtimin me tren për rreth 500 prej tyre drejt Serbisë jugore, ku emigrantët u vendosën në kampet e …

Më shumë