Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TRUPI DHE SHENDETI
NGA E HëNA Në Të PREMTE
PARALEL
 Me Kozeta Kurtin      
Më shumë
NGA E HENA DERI TE PREMTEN
KOLOR
Me Erion Zeqirin      
Më shumë


Gjithçka shqip
     
Më shumë

Arvizu: SHBA - viza 3 vjeçare për shqiptarët

Ende nuk është e qartë nëse zgjatja e kohës së vlefshmërisë së vizës do të shoqërohet me kërkesa më rigoroze nga ana e Seksionit Konsullor të Ambasadës Amerikane për qytetarët shqiptarë që do të kërkojnë të vizitojnë SHBA.  Më shumë

LIVE STREAMS
TVSH
TVSH
PROGRAMI TVSH
RADIO TIRANA, E SHTUNE 20 DHJETOR 2014  

06:00    Himni    
06:01    Programi Ditor    
06:03    Kalendari i Botes Shqiptare    
06:05    Almanak    
06:06    LAJME    
6:08    Ritme nga muzika jone popullore    
6:30    Ritme nga muzika jone e lehte    
07:00    ZERI AMERIKES NE SHQIP    
07:30    “TJETER MENGJES”- Radio ne sherbimin tuaj me: Kalendar\\Moti\\Pasqyra e shtypit\\Horoskop\\Urimi yne\\Udheto me mua\\Ne tavoline\\Bursa\\Nje mengjes midis Radio Tiranes dhe Radio Kosoves. Veko & Raidi
08:00    Edicioni kryesor i lajmeve    
08:20    Vijon “Nje tjeter mengjes”.“NJE DATE NJE HISTORI NE KURIOZITET”    Armand XHULI
09:00    “UNE DHE BLUZI”-ritme bluz    
10:00    LAJME    
10:00    “BOTA NDRYSHE”-koha qe jetojme ne optiken e te rinjve. Florian ZYKA
11:00    LAJME    
11:05    “20 HITET BOTERORE”-Klasifikimi i kengeve te huaja me te degjuara dhe te klikuara ne Radio Tirana.    Arta SINAMATI
12:00    LAJME    
12:05    “NE BULEVARDET E QYTETIT TIM”-Prag-Festivali I 53-te i Kenges ne Rtsh. Intervista,opinione,vox-pope,muzike e zgjedhur.    Rita KOKAJ
12:50-15:30    NGA NJERA NDESHJE NE TJETREN-transmetim i javes se 18 te Kategorise Superiore.    Erga KRUJA
15:30    EDICIONI I LAJMEVE TE DREKES    
16:00-18:00    NGA NJERA NDESHJE NE TJETREN-transmetim i javes 12-te e Kategorise Se Pare.    Erga KRUJA
16:50    EDICIONI I LAJMEVE TE PASDITES    
18:00    LAJME    
18:03    Hite Boterore    
19:00    LAJME    
19:03    ‘MIQ TE MBREMJES’-Informacione,te ftuar,muzike,per te bere me te larmishme mbremjet tuaja.    Drilona NOKSHIQI
19:50    Radioperralla    
19:55    Kalendar i Botes Shqiptare    
20:00    REVISTA RADIOFONIKE E MBREMJES    
20:30    “UNE GRUAJA”-
Midis antagonizmit dhe protagonizmit te jetes. Flet Ermonela Jaho,soprano e mirenjohur ne skenat boterore,e cila fundjaven e kaluar iu rikthye skenes se Teatrit te Operas ne Tirane. Alma SULAJ
22:00    EDICIONI I FUNDIT QENDROR I LAJMEVE    
22:20    Interval    
22:30    “Takimi i mbremjes se shtune”- Pandeli Koci, Robert Radoja, Luan Ahmetaj, Mariela Berliku te ftuar kete te shtune.     Agim XHEKA
00:00    LAJME    
00:02    “TINGUJ QE PASUROJNE SHPIRTIN”    
...    “UNE DHE BLUZI”-ritme bluz