LIVE STREAMS
TVSH
TVSH
PROGRAMI TVSH
RADIO TIRANA, E PREMTE 19 DHJETOR 2014  

 
06:00 Himni
06:01 Programi Ditor
06:03 Kalendari i Botes Shqiptare
06:05 Almanak
06:06 LAJME
06:08 Ritme nga muzika jone popullore
06:30 Ritme nga muzika jone e lehte
07:00-9:00 “MIRESEVJEN”- nje mengjes radioteleviziv me argumente dhe te ftuar.
Nje date, nje histori, nje kuriozitet
Armand XHULI
9:15 “DITE TE MBARE”- mengjeseve tuaja. Florian ZYKA
10:00 LAJME
10:03 Spote promocionale
10:15-13:00 “METROPOL”-
Realitete,problematika,aktualitete te perditshmerise.Te ftuar ne studio,lidhje direkte,opinione,intervista,caste argetuese,muzike e zgjedhur. Genta SHIJAKU
10:20 Vijon”METROPOL”me:
“DITA SOT”-ne Metropol. -Me protagoniste te Festivalit te 53-te te Kenges ne RTSH.
-Me regjisorin Blendi Laco. Genta SHIJAKU
11:05 Vijon”METROPOL”me: “OZON”-Ne dhe mjedisi. Aktualitete dhe realitete mjedisore. Parqet Kombetare.Flet Ilia Kondi,ekspert mjedisi. Oralda LAHE
12:05 Vijon”METROPOL”me: -“NJE ZE NE MIKROFON”- Me personalitete te botes se artit dhe kultures. Me artistin Ali Mula,”Mjeshter i Madh i Punes”. Drilona NOKSHIQI
14:30 ‘NE VALLEN E RRITJES SONE”-Emision per femije. Shkelzen ZALLI
15:00 EDICIONI I LAJMEVE TE DREKES
15:30 Emision special-Homazh per gazetarin sportiv Mejdan Zhivani qe u nda nga jeta pak dite me pare. Erga KRUJA
16:00 “GJITHCKA SHQIP”- hyrjet e reja ne tregun muzikor shqiptar, hitet e stines dhe angazhimet e artisteve. Andri & Artemisa
17:00 EDICIONI KRYESOR I LAJMEVE
17:20 Shtepia e miqve te librit-informacione. Genta HODO
18:00 LAJME
18:03 -“NE SKENAT DHE EKRANET TONA”-
-Aktualitetet me te fundit ne Institucionet tona Kulturore-artistike.
-Ne Teatrin eksperimental”Kujtim Spahivogli”,nga Trupa Profesioniste e Gjirokastres u shfaq komedia”Emigrantet”e autorit polak Slavomir Mrozek.Flasin regjisori Kudret Alika dhe aktori Viktor Caro.
-Interviste me Marsela Cibukaj,pjesemarrese ne Fest.53-te te Kenges ne Rtsh.
-Interviste me sopranon Alketa Cela.
Alma SULAJ
19:00 LAJME
19:03 ‘MIQ TE MBREMJES’-Informacione,te ftuar,muzike,per te bere me te larmishme mbremjet tuaja.
Arta SINAMATI
19:50 RADIOPERRALLA
19:55 KALENDARI I BOTES SHQIPTARE
20:00 REVISTA RADIOFONIKE E MBREMJES
20:30 “STUDIO-DIALOG”-
-Ne siten e emisionit temat e dites dhe shqetesimet e qytetareve.
-“Aktualiteti ne veshtrimin opozitar”.
-I ftuar ne studion e Radio Tiranes z.Dashamir Shehi,deputet i Partise Demokratike dhe njeheresh Kryetar i Levizjes per Zhvillim Kombetar.
Anxhelo XHAÇKA
22:00 EDICIONI I FUNDIT KRYESOR I LAJMEVE
22:30 Leter nga jeta ime- ngjarje te jetuara ose fragmente nga jeta me histori te vecanta nga njerez te zakonshem...
Ervehe TUSHE
00:00 LAJME
00:02 “TINGUJ QE PASUROJNE SHPIRTIN”
01:00 “STUDIO-DIALOG”-Ne siten e emisionit temat e dites dhe shqetesimet e qytetareve. ®
Anxhelo XHACKA