15/12/2014
Karta e Adriatikut, Bosnja bllokon anëtarësimin e Kosovës
"Argumentet e saj kanë të bëjnë me njohjen e Kosovës” deklaroi ministri i jashtën shqiptar Bushati.     Me shumë
09/12/2014
Isa Mustafa zyrtarisht kryeministër i Kosovës
Kabineti i tij ka 22 anëtarë shumica nga LD dhe PDK, por dhe Lista Serbe. Me shumë
08/12/2014
PDK dhe LDK nënshkruan marrëveshjen
Isa Mustafa i LDK do të jetë kryeministër i Kosovës. Me shumë
27/11/2014
Thaçi premton njerëz të besueshëm në qeveri
Do të punojmë për një vend të zhvilluar, për krijimin e vendeve të reja të punës.   Me shumë
26/11/2014
Kosovë: Jahjaga bëri homazhe në Kompleksin Memorial në Prekaz
Ndërojmë sakrificën e atyre që na bënë të pavarur, është shprehur Jahjaga. Me shumë
24/11/2014
Kosovë: PDK dhe LDK diskutojnë detajet e koalicionit
Thaçi dhe Mustafa premtuan të punojnë në mënyrë intensive për t’iu dhënë qytetarëve të Kosovës institucione të besueshme. Me shumë
20/11/2014
Isa Mustafa do të jetë kryeministri i ardhshëm i Kosovës
PDK dhe LDK arrijnë më në fund marrëveshjen.     Me shumë
17/11/2014
Zgjedhjet presidenciale në Rumani; Iohanis mposht Ponta
Por kryeministri socialdemokrat nuk do të largohet nga posti.     Me shumë
16/11/2014
Situatë e turbullt në Kosovë
Analistët në Kosove mendojne se duhet të ketë ndërhyrje ndërkombëtare, pasi sipas tyre liderët politikë kosovarë, janë treguar të “paaftë” ta zgjidhin vetë krizën.     Me shumë
14/11/2014
Kosovë: Rritet pakënaqësia ndaj Jahjagës dhe Thaçit
Niveli i kënaqëshmërisë në punën e institucioneve qendrore është ulur me 25 për qind. Me shumë
14/11/2014
Obama në Birmani takon Suu Kyi
Presidenti amerikan bëri thirrje për zgjedhje të lira dhe të barabarta. Me shumë
20/10/2014
Haradinaj: Askush nuk kërkon të qeverisim me Thaçin
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, tha se po përgatiten për të sqaruar anën ligjore për vazhdimin e zgjedhjes së kryetarit dhe nënkryetarëve në seancën e ardhshme parlamentare.   Me shumë
17/10/2014
Nuk ka shenja të virusit Ebola në Kosovë
Personi, i kthyer nga Haxhi, i cili dyshohej se ishte i infektuar nga Ebola, është konfirmuar se nuk ka shenja të këtij virusi. Me shumë
30/09/2014
Kosovë: Apeli lë në paraburgim 35 persona për vepra terroriste
Ata dyshohen për rekrutim për terrorizëm dhe pjesëmarrja në grupe terroriste. Me shumë
24/09/2014
Jahjaga intervistohet nga televizioni Fox News
Kosova nuk mund të jetë e veçuar ndaj sfidës që është paraqitur në botë, përkatësisht kërcënimit global terrorist. Me shumë
23/09/2014
Jahjaga takohet me sekretarin e përgjithshëm të OBI-së Madani
Njohja e pavarësisë së Kosovës nga vendet e Organizatës së Konferencës Islamike do ta ndihmonte në skenën ndërkombëtare. Me shumë
15/09/2014
Jahjaga: I nevojshëm harmonizimi i institucioneve të rendit dhe ligjit
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, priti kryemnistrin, Hashim Thaçi dhe drejtuesit e sigurisë dhe gjyqësisë, për të vlerësuar zhvillimet aktuale në vend. Me shumë
11/09/2014
Kosovë, partitë e bllokut dhe Vetëvendosje arrinë marrëveshje
Deri tani flitet që bisedimet me Serbinë do të udhëhiqen nga Kryeministri, ndersa ato teknike nga Lëvizja Vetëvendosje. Me shumë
09/09/2014
SHBA përshëndet përparimin në Kosovë
U bëhet thirrje udhëheqësve, partive dhe anëtarëve të Kuvendit të Kosovës që të lëvizin me shpejtësi drejt formimit të qeverisë së re. Me shumë
05/09/2014
Jahjaga: Të gjendet zgjidhje për bllokadën politike
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, u bën thirrje deputetëve të Kosovës që të gjejnë zgjidhje për bllokadën politike e krijuar pas zgjedhjeve të 8 qershorit. Me shumë
LIVE STREAMS
TVSH
TVSH
PROGRAMI TVSH
RADIO TIRANA, E PREMTE 19 DHJETOR 2014  

 
06:00 Himni
06:01 Programi Ditor
06:03 Kalendari i Botes Shqiptare
06:05 Almanak
06:06 LAJME
06:08 Ritme nga muzika jone popullore
06:30 Ritme nga muzika jone e lehte
07:00-9:00 “MIRESEVJEN”- nje mengjes radioteleviziv me argumente dhe te ftuar.
Nje date, nje histori, nje kuriozitet
Armand XHULI
9:15 “DITE TE MBARE”- mengjeseve tuaja. Florian ZYKA
10:00 LAJME
10:03 Spote promocionale
10:15-13:00 “METROPOL”-
Realitete,problematika,aktualitete te perditshmerise.Te ftuar ne studio,lidhje direkte,opinione,intervista,caste argetuese,muzike e zgjedhur. Genta SHIJAKU
10:20 Vijon”METROPOL”me:
“DITA SOT”-ne Metropol. -Me protagoniste te Festivalit te 53-te te Kenges ne RTSH.
-Me regjisorin Blendi Laco. Genta SHIJAKU
11:05 Vijon”METROPOL”me: “OZON”-Ne dhe mjedisi. Aktualitete dhe realitete mjedisore. Parqet Kombetare.Flet Ilia Kondi,ekspert mjedisi. Oralda LAHE
12:05 Vijon”METROPOL”me: -“NJE ZE NE MIKROFON”- Me personalitete te botes se artit dhe kultures. Me artistin Ali Mula,”Mjeshter i Madh i Punes”. Drilona NOKSHIQI
14:30 ‘NE VALLEN E RRITJES SONE”-Emision per femije. Shkelzen ZALLI
15:00 EDICIONI I LAJMEVE TE DREKES
15:30 Emision special-Homazh per gazetarin sportiv Mejdan Zhivani qe u nda nga jeta pak dite me pare. Erga KRUJA
16:00 “GJITHCKA SHQIP”- hyrjet e reja ne tregun muzikor shqiptar, hitet e stines dhe angazhimet e artisteve. Andri & Artemisa
17:00 EDICIONI KRYESOR I LAJMEVE
17:20 Shtepia e miqve te librit-informacione. Genta HODO
18:00 LAJME
18:03 -“NE SKENAT DHE EKRANET TONA”-
-Aktualitetet me te fundit ne Institucionet tona Kulturore-artistike.
-Ne Teatrin eksperimental”Kujtim Spahivogli”,nga Trupa Profesioniste e Gjirokastres u shfaq komedia”Emigrantet”e autorit polak Slavomir Mrozek.Flasin regjisori Kudret Alika dhe aktori Viktor Caro.
-Interviste me Marsela Cibukaj,pjesemarrese ne Fest.53-te te Kenges ne Rtsh.
-Interviste me sopranon Alketa Cela.
Alma SULAJ
19:00 LAJME
19:03 ‘MIQ TE MBREMJES’-Informacione,te ftuar,muzike,per te bere me te larmishme mbremjet tuaja.
Arta SINAMATI
19:50 RADIOPERRALLA
19:55 KALENDARI I BOTES SHQIPTARE
20:00 REVISTA RADIOFONIKE E MBREMJES
20:30 “STUDIO-DIALOG”-
-Ne siten e emisionit temat e dites dhe shqetesimet e qytetareve.
-“Aktualiteti ne veshtrimin opozitar”.
-I ftuar ne studion e Radio Tiranes z.Dashamir Shehi,deputet i Partise Demokratike dhe njeheresh Kryetar i Levizjes per Zhvillim Kombetar.
Anxhelo XHAÇKA
22:00 EDICIONI I FUNDIT KRYESOR I LAJMEVE
22:30 Leter nga jeta ime- ngjarje te jetuara ose fragmente nga jeta me histori te vecanta nga njerez te zakonshem...
Ervehe TUSHE
00:00 LAJME
00:02 “TINGUJ QE PASUROJNE SHPIRTIN”
01:00 “STUDIO-DIALOG”-Ne siten e emisionit temat e dites dhe shqetesimet e qytetareve. ®
Anxhelo XHACKA