24/04/2014
Kosovë : Parlamenti miraton themelimin e Gjykatës Speciale
Kryeministri Hashim Thaçi tha para votimit se krijimi i Gjykatës Speciale për krimet e luftës është fyese dhe padrejtësi për Kosovën dhe popullin e saj, por e drejta është me popullin e Kosovës. Me shumë
08/04/2014
Greqia përgatitet për terr informativ
Sektori i medias kërkon kontrata kolektive si dhe t’i jepet fund vonesave të dhënies së rrogës. Me shumë
07/04/2014
Kosova vëzhguese në NATO
Në të njëjtën kohë nga ky organ është përjashtuar Rusia. Me shumë
01/04/2014
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni
Partitë shqiptare bëjnë thirrje për pjesmarrje masive në votime. Me shumë
28/03/2014
Thaçi, Kosova nuk krahasohe me Krimenë
Lideri rus, Vladimir Putin ka kritikuar shtetet perëndimore për, “hipokrizi”, duke thënë se ata e kanë pranuar të drejtën e Kosovës për vetëvendosje dhe pavarësi nga Serbia, por tani ia mohojnë Krimese të drejtën për t’u shkëputur nga Ukraina. Me shumë
25/03/2014
Thaçi takohet me Daçiç më 31 mars
Në takim do të marri pjesë edhe kryeministri serb Vuçiç, partia e të cilit fitoi në zgjedhjet e fundit. Me shumë
24/03/2014
Maqedoni, nis fushata për zgjedhjet presidenciale
Gjorgje Ivanov nga VMRO-DPMNE, Stevo Pendarovski nga LSDM, Iljaz Halimi nga PDSH dhe Zoran Popovski nga GROM, janë katër kandidatët që më 13 prill do të masin besimin e tyre tek qytetarët. Me shumë
18/03/2014
Thaçi synon të jetë kryeministër i Maqedonisë
Zoti Thaçi i bëri thirrje shqiptarëve të dalin masivisht në votime për të mbështetur kandidatin e vetëm shqiptarë për president, kandidat që vjen nga PDSH. Me shumë
17/03/2014
Dy shqiptarë në parlamentin serb
Sikur shqiptarët të ishin unik, atëherë do të mund të arriheshin edhe tre deputetë, thonë analistët. Me shumë
17/03/2014
Zgjedhjet në Serbi, partia e Vuçiç fituese
Ne nuk do të luftojmë për zgjedhjet e ardhshme, por për brezat e ardhshëm, ka thënë Vuçiç. Me shumë
13/03/2014
Maqedoni, Iljaz Halimit, kandidati shqiptar për president
Në zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, që mbahen më 13 prill, garojnë katër kandidatë prej të cilëve vetëm njëri është shqiptar. Me shumë
11/03/2014
Ivanoviç transferohet në qendrën e paraburgimit në Mitrovicë
Ivanoviç mbi të cilin rëndojnë dyshimet për krime lufte kundër civilëve, kishte nisur një grevë urie në burgun e Prishtinës. Me shumë
11/03/2014
OSBE/ODIHR do të monitorojë zgjedhjet në Maqedoni
Në zgjedhjet për presidentin e Maqedonisë do të garojnë katër kandidatë, prej të cilëve vetëm njëri është shqiptar. Me shumë
05/03/2014
Futboll, Kosova pret Haitin në takimin e saj të parë ndërkombëtar
Traineri Bunjaku ka insistuar se rezultati i kësaj ndeshje nuk ka rëndësi të madhe dhe se në fund të gjithë do të dalin fitues nga zhvillimi i këtij takimi të parë ndërkombëtar. Me shumë
28/02/2014
Maqedonia në prag të krizës qeveritare
Ali Ahmetit, kryetari i BDI i cili është në koalicion qeveritar me VMRO-DPMNE-në deklaroi në mediat vendase se partia e tij nuk do ta mbështesë kandidatin e VMRO-së për President të Republikës dhe se forca politike që ai drejton nuk do të marrë fare pjesë në garën presidenciale. Me shumë
25/02/2014
Renzi: Italia ndryshim rrënjësor
"Po e humbëm këtë sfidë, është vetem faji im, nuk ka alibi tjetër", mori mbi vete përgjegjësinë kryeministri i sapozgjedhur i Italisë Mateo Renzi. Me shumë
24/02/2014
Goran Rakiç, është zgjedhur kryetar i Mitrovicës së veriut.
Përfshirja në zgjedhje e komunave veriore që janë skenë e kundërshtimeve më të ashpra ndaj pavarësisë së Kosovës, u bë e mundur me marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të arritur ne prill të vitit të kaluar. Me shumë
17/02/2014
Kosova feston 6 vjetorin e pavarësisë
Krijimi i shtetit të Kosovës, është vlerësuar se i ka dhënë një dimension të ri paqes e stabilitetit në rajonin e Ballkanit. Me shumë
11/02/2014
Ban Ki Moon: Kosova dhe Serbia, përparim thelbësor
Komentet e sekretarit të përgjithshëm Ban Ki Moon ishin pjesë e raportit mbi situatën në Kosovë në periudhën nga 16 tetori i vitit 2013 e deri më 20 janar të këtij viti, mbajtur në KS të OKB-së. Me shumë
04/02/2014
Arrestohet djali i Rrugovës
Ukë Rrugova dyshohet si i implikuar në krim të organizuar dhe shpërdorim të detyrës zyrtare. Me shumë
LIVE STREAMS
TVSH

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PROGRAMI TVSH
RADIO TIRANA PROGRAMI DITOR, E ENJTE    24/04/2014            
6:00 Himni
6:01 LAJME
6:02 Ritme nga muzika jone e lehte
6:30 “TJETER MENGJES”
7:00 ZERI I AMERIKES NE SHQIP – Lajme
8:00 EDICIONI KRYESOR I LAJMEVE
Nje date, nje histori, nje kuriozitet
09:03 “DITE TE MBARE”
10:00 LAJME
10:03 Spote promocionale
10:15 “METROPOL”
11:00 LAJME
12:00 LAJME
13:00 LAJME
13:02 “Tinguj per ju”
14:00 LAJME
14:02 “Tinguj per ju”
14:30 “RRUZULLI MAGJIK”-Emision per femije.
15:00 EDICIONI I LAJMEVE TE DREKES
15:20 Hite BOTERORE
16:30 “PA KUFIJ”
18:00 EDICIONI KRYESOR I LAJMEVE TE PASDITES
18:20 “FAME DHE HITE”
19:00 LAJME
19:03 “MIQ TE MBREMJES”
9:50 RADIO PERRALLA
19:55 KALENDAR
20:00 REVISTA RADIOFONIKE E MBREMJES
Nje date, nje histori, nje kuriozitet-24 PRILL
20:30 “VATER SHQIPTARE”-Tradite,zakone,ngjarje,protagoniste.
22:00 EDICIONI KRYESOR I LAJMEVE TE DARKES
22:30 “DERI NE PIKE TE FUNDIT”
00:00 LAJME
00:02 TINGUJ QE PASUROJNE SHPIRTIN-album i muzikes klasike
01:00 “PA KUFIJ”
PLAYLIST- muzike & spote identifikuese

© Radio Televizioni Shqiptar - 2012
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.