Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Mirë se vjen!
Te hene - te premte, nga ora 7- 9
NGA E HëNA Në Të PREMTE
PARALEL
 Me Kozeta Kurtin      
Më shumë
NGA E HENA DERI TE PREMTEN
KOLOR
Me Erion Zeqirin      
Më shumë


Gjithçka shqip
     
Më shumë

Arvizu: SHBA - viza 3 vjeçare për shqiptarët

Ende nuk është e qartë nëse zgjatja e kohës së vlefshmërisë së vizës do të shoqërohet me kërkesa më rigoroze nga ana e Seksionit Konsullor të Ambasadës Amerikane për qytetarët shqiptarë që do të kërkojnë të vizitojnë SHBA.  Më shumë

LIVE STREAMS
TVSH
TVSH
PROGRAMI TVSH
RADIO TIRANA, E HENE 22 DHJETOR 2014  06:00 Himni
06:01 Programi Ditor
06:03 Kalendari i Botes Shqiptare
06:05 Almanak
06:06 LAJME
06:08 Ritme nga muzika jone popullore
06:30 Ritme nga muzika jone e lehte
07:00 “MIRESEVJEN”- nje mengjes radioteleviziv me argumente dhe te ftuar. Lidhje dpd me TVSH
09:00  NJE DATE, NJE HISTORI, NJE KURIOZITET Armand XHULI
09:15 “DITE TE MBARE”- mengjeseve tuaja. Roni & Genta
10:00 LAJME
10:02 Spote promocionale
10:15 “METROPOL”- Realitete,problematika,aktualitete te perditshmerise.Te ftuar ne studio,lidhje direkte,opinione,intervista,caste argetuese,muzike e zgjedhur. Oralda LAHE
10:20 Vijon”METROPOL”me: “DITA SOT”-ne Metropol.-Aktualitet. -Interviste me drejtorin e Bibliotekes Kombetare te Kosoves z.Bedri Zyberaj, Oralda LAHE
11:00 LAJME
11:05 Vijon “METROPOL”me: “STUDIO-DIALOG”-Ne siten e emisionit temat e dites dhe shqetesimet e qytetareve. “Aktualiteti ne veshtrimin opozitar”. I ftuar ne studion e Radio Tiranes z.Dashamir Shehi,deputet i Partise Demokratike dhe njeheresh Kryetar i Levizjes per Zhvillim Kombetar.r). Anxhelo XHACKA
12:00 LAJME
12:05 Vijon “METROPOL”me: “RISI & TEKNOLOGJI”-Te reja nga fusha e teknologjise. Oralda LAHE
13:00 LAJME
13:05 “50 minuta” Kozeta KURTI
14:00 LAJME
14:05 “Tinguj per ju”-me preferencen muzikore te degjuesit. Elda KOCI
14:30 “MIKROFONI I QERSHIZAVE” - Emision per femije. Te vegjelit per me te vegjelit. Shkelzen ZALLI
15:00 EDICIONI I LAJMEVE TE DREKES Romantic Collection
16:00 GJITHCKA SHQIP- me te fundit ne muziken e lehte shqiptar. Artemisa & Andri
17:00 EDICIONI I LAJMEVE I PASDITES
17:20 “3 ne 3”- 3 kenge, 3 kengetare ne 3 segmente kohe, nga e njejta rryme muzikore. Artemisa & Andri
18:00 LAJME
18:03 “NE DALLGET E JETES”-Emision per personat me aftesi te kufizuar. Ndue RUÇI
19:00 LAJME
19:03 “MIQ TE MBREMJES”-informacion dhe muzike. Florian ZYKA
19:50 Radioperralla
19:55 Kalendari i Botes Shqiptare
20:00 REVISTA RADIOFONIKE E MBREMJES
20:20 NJE DATE, NJE HISTORI, NJE KURIOZITET ® Armand XHULI
20:30 “FJALA SI FILLIM,FJALA SI FLIJIM”- Me protagoniste te fushes se letrave.
-Me fituesin e cmimitvjetor ne letersi 2014,Thanas Medi dhe tregimtaren Natasha Xhelili.
-Emisioni ilustrohet me krijimtari te autorit. Demir GJERGJI
22:00 EDICIONI I FUNDIT QENDROR I LAJMEVE
22:20 Interval
22:30 “VETJA TJETER”- uni ne tri minutat e nje kenge, komunikim i dpd me degjuesit ne kerkim te vetes tjeter. Artemisa DEDA & Andri XHAHU
00:00 LAJME
00:00 TINGUJ QE PASUROJNE SHPIRTIN-album i muzikes klasike